DOKTORSKE STUDIJE SCENSKOG DIZAJNA: UPIS TREĆE GENERACIJE STUDENATA

Završen je konkurs za upis treće generacije studenata doktorskih umetničkih studija scenskog dizajna na Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu. Program je interdisciplinaran i jedinstven u regionu. Nastavu na studijama vode Tatjana Dadić Dinulović i Mia David, a u nastavi učestvuje veliki broj renomiranih umetnika i profesionalaca iz Srbije, regiona i sveta među kojima su Tomi Janežič (Slovenija), Majkl Remzor (SAD), Džoslin Mekini (UK), Kejt Barnet (UK), Svetozar Rapajić, Irina Subotić, Marko Lađušić, Radivoje Dinulović, Milan Aleksić, Slobodan Selinkić, Miomir Mijić, Darko Nedeljković, Romana Bošković, Dragana Konstantinović, Miljana Zeković i Zoran Maksimović. Kratke biografije nastavnika možete da pogledate ovde.

INFORMACIJE O STUDIJSKOM PROGRAMU

SINTEZNI PROJEKAT DAS GENERACIJA 2014/15.

Ilustracija: „Zapisi iz stana br. 50“, kolektivni umetnički rad prve generacije studenata doktorskih studija scenskog dizajna, 2016. Autori kolaža: Milica Stojšić i Jelena Janev