PREZENTACIJA RADOVA – VIŠEMEDIJSKA UMETNOST

Studenti druge godine osnovnih studija Scenske arhitekture, tehnike i dizajna su u subotu, 02. jula 2016. godine, na Fakultetu tehničkih nauka, predstavili profesorima i asistentima svoje semestralne radove, osmišljene i realizovane na predmetu Višemedijska umetnost. Nakon prezentacije organizovana je kratka diskusija u kojoj su studenti govorili o svojim radovima i procesu njihovog nastanka. Zbog pozitivnih kritika, koje su tim povodom studentima uputili prisutni nastavnici i asistenti, te na njihov predlog, odlučeno je da prezentacija radova bude ponovo organizovana za studente scenskog dizajna.

Tokom prethodnog semestra, studenti su istraživali, eksperimentisali i radili u različitim medijima, a tema kojom su se bavili bio je „Pljusak“. Profesorica Jelena Janev i asistentkinja Slađana Milićević su vodile studente kroz ovaj kreativni proces, koji je završen sa tri višemedijska rada:

– „Rat“ (00:02:03) – Jelena Vasiljević
– „Posledice“ (00:01:49) – Nataša Derikonja