MASTER STUDIJE SCENSKOG DIZAJNA

tab konkurs master 2016

Pod umetničkom upravom  Tomija Janežiča, jednog o najznačajnijih pozorišnih reditelja danas, profesora ljubljanske Akademije za pozorište, radio, film i televiziju i gostujućeg profesora FTN-a, studenti master studija Scenske arhitekture i dizajna bavili su se dramskim delom Antona Pavloviča Čehova, u kontekstu predstave koja u Janežičevoj režiji nastaje u Nacionalnom pozorištu Toskane, u Pontederi i Firenci. Sinteznim projektom obuhvaćeni su svi nastavni predmeti master studija – od scenskog dizajna, arhitekture i tehnike, preko digitalnog i medijskog dizajna, do teorije i menadžmenta projekata u scenskom dizajnu, uz timsko učešće svih nastavnika i saradnika, koje predvodi profesor Darko Nedeljković. Rad studenata je podeljen u tri faze: KRITIČKA ANALIZA – Teatro della Pergola; UMETNIČKO ISTRAŽIVANJE – A.P.Čehov „Ujka Vanja“; i DIZAJN SCENE za predstavu „Ujka Vanja“.

informacije o programu

sintezni projekat tab mas generacija 2015_16

Fotografija: Idejno scenografsko rešenje za predstavu A. P. Čehov „Ujka Vanja“ – IV čin, autor Erna Terek, maketa pozornice Teatro della Pergola, R 1:25; Foto: Dragana Vilotić, 2016.