Poseta TESZT festivalu u Temišvaru

Studenti treće godine osnovnih studija Scenske arhitekture, tehnike i dizajna posetili su ovogodišnji, 9. festival TESZT: Euroregionalni pozorišni festival u Temišvaru, internacionalni festival netakmičarskog karaktera osnovan sa ciljem promocije multikulturalizma i trenutnih pozorišnih tendencija u regionu. Tokom boravka na festivalu, studenti su učestvovali u trodnevnoj radionici koja je bila posvećena ispitivanju procesa konstrukcije/dekonstrukcije scenskog prostora kroz fizičku animaciju objekata i improvizaciju zvuka. Rezultati radionice prikazani su publici poslednjeg dana festivala, u okviru off programa.

Radionicu je vodila Višnja Žugić, arhitekta, a gostujući mentori bili su Žolt Bodoki-Halmen (Zsolt Bodoki-Halmen), dizajner zvuka, i Kata Bodoki-Halmen (Kata Bodoki-Halmen), dizajner zvuka i performer.

Fotografije: Miroslav Živanov