SCENSKI DIZAJN / IZLOŽBA RADOVA STUDENATA SCENSKE ARHITEKTURE, TEHNIKE I DIZAJNA

U ponedeljak, 9. maja 2016. godine, u Novosadskom pozorištu – Újvidéki Színház otvorena je izložba studentskih radova pod nazivom SCENSKI DIZAJN. Izložba je postavljena u organizaciji Katedre za umetnost primenjenu u arhitekturi, tehnici i dizajnu na Departmanu za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu i Novosadskog pozorišta – Újvidéki Színház, i otvorena je za posetioce do 15. juna.

SCENSKI DIZAJN je izložba radova studenata osnovnih i master studija Scenske arhitekture, tehnike i dizajna. Izložba obuhvata radove nastale na različitim predmetima u okviru redovne nastave tokom koje studenti istražuju, razvijaju i savladavaju različita izražajna sredstva unapređujući svoje veštine, a sve sa ciljem ovladavanja principima scenskog dizajna. Kolaži makete ishod su rada na predmetu Dizajn scene, dok fotografije prikazuju umetničke radove izvedene u okviru nastavnih radionica.

Kustos izložbe: Daniela Dimitrovska
Grafički dizajn: Dragana Pilipović