OTVARANJE IZLOŽBE „MISLI SLOBODA - IZMEĐU DANAS I SUTRA“

OTVARANJE IZLOŽBE „MISLI SLOBODA – IZMEĐU DANAS I SUTRA“

U četvrtak, 5. maja 2016. godine od 19 časova, u okviru manifestacije „Ritam Evrope!“ otvorena je izložba „MISLI SLOBODA – između danas i sutra“ Edine Selesković. Studenti prve godine Scenske arhitekture, tehnike i dizajna učestvovali su u tehničkoj produkciji ove izložbe, u sklopu nastave na predmetu Uvod u studije scenske tehnike i tehnologije. Umetnički projekat „MISLI SLOBODA – između danas i sutra“ osmišljen je kao instalacija sačinjena od više hiljada elemenata, skulptura mira, postavljenih u impresivnoj formaciji jata, u pokretu slobode bez granica – uvek sa pogledom ka boljoj i svetlijoj budućnosti, u nameri da mlade generacije povežu sa univerzalnom snagom savremene umetnosti.

Edina Seleskovic je umetnica bosansko-hercegovačkog poriekla koja trenutno živi i radi u Njujorku. Diplomirala na likovnoj akademiji Corcoran School of Art u Vašingtonu, SAD, na odseku Skulptura. Njeni radovi bili su izloženi na preko 50 samostalnih i grupnih izložbi u galerijama širom Sjedinjenih Država, te u Evropi i Aziji. Edinine mnogobrojne saradnje sa umetnicima iz različitih disciplina dovele su do osnivanja njujorškog umetničkog kolektiva The Stoodio i modne kuće Anie Rexe. Poznata je po performansu Take One, realizovanom u saradnji sa njujorškom fotografkinjom Emili Ro (Emily Raw), kao i po video performansu Maid in Chinatown, koji je izveden u saradnji sa umetnikom iz Los Anđelesa Aronom Šepardom (Aaronom Sheppard), prezentovanom na prvom Kineskom bijenalu umetnosti u Pekingu 2008. godine, i mnogim drugim.

Fotografije: Nemanja Apić