FILMSKA RADIONICA „SHORT CUTS“

Filmska radionica „Short cuts“ realizuje se u okviru predmeta Film i video, a u njoj učestvuju studenti treće godine Osnovnih studija scenske arhitekture, tehnike i dizajna: Tamara Tomanić, Iva Ilić, Una Jankov, Dušan Vukmirović i Stanko Gagrčin. Radionica je podeljena na četiri celine – pripremna faza podrazumeva rad na uvodu, temamama, sektorima i sinopsisu za kratki film, da bi se u sledećoj etapi studenti bavili filmskim prostorom, osmišljavanjem scenarija i storyboard-a, kao i osnovama filmskog snimanja i montaže. Treća faza podrazumeva rad ekipe po sektorima, planiranje i snimanje filmskih vežbi, dok četvrta uključuje postprodukciju, projekciju i rekapitulaciju rezultata radionice.

Studenti će dobiti priliku da se kroz praktičan rad na kratkim filmskim vežbama, pod mentorstvom reditelja Nenada Miloševića, upoznaju sa osnovama filmske umetnosti. Početkom juna očekuje se premijerno prikazivanje i prezentacija rezultata radionice u SCen LAB bioskopu.

Predmetni nastavnik: prof. Živko Popović
Asistent: Daniela Dimitrovska