NAŠI STUDENTI VOLONTIRAJU NA FESTIVALU ULIČNIH SVIRAČA

Ovogodišnje, šesnaesto izdanje Festivala uličnih svirača biće održano od 1. do 4. septembra u Podgrađu Petrovaradinske tvrđave u Novom Sadu. Program festivala je internacionalnog karaktera i podrazumeva muzička izvođenja, performanse, site specific instalacije u prostoru, ali i radionice, predavanja i organizovane obilaske. Studenti sve tri generacije osnovnih studija Scenske arhitekture, tehnike i dizajna, zajedno sa kolegama sa master studija Scenske arhitekture i dizajna, imaće priliku da kroz konceptualno rešenje i idejni projekat prostornih intervencija u Podgrađu daju svoje viđenje ambijenta u kojem će se ove godine održavati Festivala uličnih svirača.

U projekat su uključeni studenti prve godine osnovnih studija Đurđina Samardžić, Selena Bačkalić i Matea Puškarić, potom Luna Šalamon, Milana Trifunjagić, Maja Ivanović, Nina Papić, Tamara Brkljač, Zoja Erdeljan, Lara Bunčić, Kristina Kovačević i Jelena Vasiljević sa druge godine, kao i grupa studenata sa treće godine osnovnih studija – Aleksandra Rakić, Aleksandra Polić, Iva Ilić i Jelena Stojkečić. Studenti master studija Scenske arhitekture i dizajna koji učestvuju na projektu su Erna Terek, Nevena Vujasinović, Tatjana Panić i Aleksandar Savić. Svi studenti rade volonterski i podeljeni su u četiri grupe, u okviru kojih se bave različitim prostorima Podgrađa u kojima se ove godine održava Festival uličnih svirača.

Fotografija: Luna Šalamon