STUDENTI TREĆE GODINE POSETILI ŠOK ZADRUGU

U utorak, 15. marta 2016. godine, u okviru nastave na predmetu Umetničke prakse scenskog dizajna, studenti treće godine osnovnih studije Scenske arhitekture, tehnike i dizajna posetili su Šok zadrugu, gde su u razgovoru sa njenim osnivačem Nikolom Džafom, Slobodanom Stojšićem i Filipom Markovinovićem bili upoznati sa radom i ideologijom ovog umetničkog kolektiva.

Studenti će imati zadatak da osmisle i dizajniraju šest izloga u Prolazu Milana Mladenovića, a u okviru promocije 61. Sterijinog pozorja, koje će biti održano od 26. maja do 2. juna 2016. godine u Novom Sadu. Tema kojom će se studenti baviti jeste odnos između nasleđa Sterijinog pozorja, umetničkih praksi Šok zadruge i predstava koje se nalaze u ovogodišnoj selekciji Pozorja.

Predmetni nastavnik: prof. dr Tatjana Dadić Dinulović
Asistenti i saradnici: Slađana Milićević, Aleksandra Pešterac, Dragana Pilipović i Vladimir Savić

Fotografija: Dragana Vilotić