PROMOCIJA NOVOG IZDANJA ČASOPISA „SCENA“ POSVEĆENOG NASTUPU SRBIJE NA PRAŠKOM KVADRIJENALU

U četvrtak, 18. februara 2016. godine, u prostorijama Sterijinog pozorja održana je promocija novih izdanja ove pozorišne institucije. Novo izdanje časopisa za pozorišnu umetnost „Scena“ donosi priču o nastupu Srbije na Praškom kvadrijenalu 2015. godine, za koji su naša nacionalna i studentska sekcija nagrađene Zlatnom medaljom za uspostavljanje dijaloga. Pored najnovijeg izdanja „Scene“ na srpskom jeziku, bilo je reči i o novom broju istog časopisa na engleskom, kao i o zborniku radova „Dramsko delo Branislava Nušića – Tradicija i savremenost“ sa Međunarodnog simpozijuma o Nušićevom delu koji je održan u Matici srpskoj, 20. novembra 2014. godine.

Na promociji povodom otvaranja temata posvećenog scenskom dizajnu govorila je i Tanja Dadić Dinulović, koja se nalazila na čelu kustoskog tima studentske sekcije u okviru nastupa Srbije na Praškom Kvadrijenalu 2015. godine.

Foto: Dragana Vilotić