PROMOCIJA NOVOG IZDANJA ČASOPISA „SCENA” POSVEĆENOG NASTUPU SRBIJE NA PRAŠKOM KVADRIJENALU

Promocija novih izdanja Sterijinog pozorja biće održana sutra, 18. februara, u 12 časova u Svečanoj sali Sterijinog pozorja, u Zmaj Jovinoj ulici br. 22, na prvom spratu. Novo izdanje časopisa za pozorišnu umetnost „Scena“ donosi priču o nastupu Srbije na Praškom kvadrijenalu 2015. godine, za koji su naša nacionalna i studentska sekcija nagrađene Zlatnom medaljom za uspostavljanje dijaloga. Pored najnovijeg izdanja „Scene“ na srpskom jeziku, biće reči i o novom broju istog časopisa na engleskom, kao i o zborniku radova „Dramsko delo Branislava Nušića – Tradicija i savremenost“ sa Međunarodnog simpozijuma o Nušićevom delu koji je održan u Matici srpskoj, 20. novembra 2014. godine.

Na promociji povodom otvaranja temata posvećenog scenskom dizajnu govoriće kustoskinje studentskog i nacionalnog nastupa Srbije na Praškom kvadrijenalu 2015, Tanja Dadić Dinulović i Mia David.

Foto: naslovna strana časopisa za pozorišnu umetnost „Scena“