OSVAJANJE PROSTORA IGRE

U nedelju, 27. decembra 2015. na Fakultetu tehničkih nauka predstavljeni su radovi studenata prve godine osnovnih studija Scenske arhitekture, tehnike i dizajna urađeni u okviru radionice „Osvajanje prostora igre”, koju je vodio profesor, reditelj i glumac Radoslav Rale Milenković.

Tema radionice bila je narodna pripovetka „Tamni vilajet“. Nakon lične interpretacije, studenti, koji su radili u timovima, imali su zadatak da kreiraju sopstvene narative (dramske tekstove), a potom ih „smeste“ u konkretne prostore zgrade fakulteta i univerzitetskog kampusa, baveći se istovremeno svim aspektima izgradnje scenske slike.

Asistenti na radionici bile su Sanja Maljković i Slađana Milićević, kao i studentkinje treće godine osnovnih studija Aleksandra Polić i Bojana Nikolić.

Fotografije: Luna Šalamon i Miroslav Živanov