GOSTOVANJE BRITANSKE SCENOGRAFKINJE KEJT BARNET - FOTOGRAFIJE I VIDEO

GOSTOVANJE BRITANSKE SCENOGRAFKINJE KEJT BARNET – FOTOGRAFIJE I VIDEO

Kejt Barnet (Kate Burnett), britanski scenograf i kostimograf, koja je između 30. novembra i 06. decembra 2015. godine gostovala na Fakultetu tehničkih nauka, tokom svog boravka imala je priliku da se kroz nastavu susretne sa studentima na sva tri nivoa studijskih programa u oblasti scenskog dizajna. Studentima osnovnih studija održala je predavanje Space in Contemporary theatre: The British Experience, dok su studenti master studija imali prilike da čuju kako Kejt Barnet govori na temu Scenography of “Uncle Vanya” & other Chekov plays in contemporary British production. Na nivou doktorskih studija, Kejt Barnet održala je predavanje pod nazivom Current state in the arts: UK at the Prague Quadrennial, kao i radionicu u okviru predmeta Pozorišne prakse scenskog dizajna i Scenski dizajn u pozorištu. Sva predavanja su istovremeno vezana za rad i pozorišno iskustvo Kejt Barnet, ali i za teme i istraživanja kojima se studenti scenskog dizajna bave u okviru nastave u tekućoj školskoj godini.

Kejt Barnet (Kate Burnett) je profesor na Nothingam Trent College iz Velike Britanije, na odseku za Umetnost i dizajn (School of Art & Design), a na Fakultetu tehničkih nauka je gostujući profesor na studijskim programima u oblasti scenskog dizajna od 2013. godine. Tokom svoje bogate karijere, Kejt Barnet je radila na velikom broju projekata u domenu pozorišne arhitekture, ali i u oblasti pozorišnog dizajna kao scenski dizajner i kostimograf. Bila je takođe kustos brojnih izložbi Britanskog društva pozorišnih dizajnera, a 2007. godine direktor projekta i kustos nacionalnog nastupa Velike Britanije na Praškom kvadrijenalu, kao i kustos studentske postavke Velike Britanije na PQ2015. Od 2007. do 2011. godine bila je predsednik Komisije za teoriju i istoriju u OISTAT-u. Kao dugogodišnji predavač na matičnom fakultetu bila je mentor i supervizor brojnih studentskih projekata u oblasti pozorišnog dizajna i kostimografije.

Fotografije: Aleksandra Polić, Luna Šalamon, Tanja Žarić, Zorica Janković, Miroslav Živanov

RAZGOVORI O SCENSKOM DIZAJNU – Kejt Barnet, 04.decembar 2015. (snimak predavanja i diskusije)

Snimak: Slavko Pavlović