RAZGOVORI O SCENSKOM DIZAJNU - KEJT BARNET

Kejt Barnet (Kate Burnett), gostujući profesor FTN-a

Petak, 4. decembar 2015, 18.00h
Laboratorija za scenski dizajn – SCen Lab
Fakultet tehničkih nauka, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad (prizemlje)

Kejt Barnet, britanski scenograf i kostimograf, održaće predavanje posvećeno britanskom iskustvu izlaganja profesionalne pozorišne produkcije na Praškom kvadrijenalu, jednoj od najznačajnijih svetskih manifestacija u oblasti scenske umetnosti. Predavanje, sa početkom u 18h, biće održano u petak, 4. decembra 2015. godine, u prostoru Laboratorije za scenski dizajn – SCen Lab.

Kejt Barnet je profesor na Nothingam Trent College iz Velike Britanije, na odseku za Umetnost i dizajn (School of Art & Design), a na Fakultetu tehničkih nauka je gostujući profesor na studijskim programima u oblasti scenskog dizajna. Tokom svoje bogate karijere, radila na velikom broju projekata u domenu pozorišne arhitekture i dizajna u pozorištu, posebno kao scenograf i kostimograf. Dugogodišnji je kustos Britanskog društva pozorišnih dizajnera. Bila je kustos nacionalnog nastupa Velike Britanije na Praškom kvadrijenalu 2007. godine, kao i kustos obe postavke – nacionalnog nastupa i studentske sekcije na ovoj manifestaciji 2015. Njen kustoski rad „Make/Believe – UK Design for Performance 2011-15” nagrađen je Specijalnom nagradom PQ 2015. Kao dugogodišnji predavač na matičnom fakultetu bila je mentor i supervizor brojnih studentskih projekata u oblasti pozorišnog dizajna i kostimografije.

Predavanje će biti održano na engleskom jeziku.
Broj mesta je ograničen, molimo zainteresovane da dođu na vreme.

Fotografija: Myriddin Wannell, rad The Passion

logo scen arhns ftn crni