ODRŽANA JEDNODNEVNA RADIONICA NA PREDMETU TEHNIKA SCENE 3 - OD TEKSTA DO AUDIOVIZUELNOG NARATIVA

ODRŽANA JEDNODNEVNA RADIONICA NA PREDMETU TEHNIKA SCENE 3 – OD TEKSTA DO AUDIOVIZUELNOG NARATIVA

Studenti treće godine osnovnih studija Scenske arhitekture, tehnike i dizajna su u sredu, 18. novembra 2015, imali prilke da kroz praktičan rad ispitaju dramaturški potencijal svetla, zvuka i videa u okviru jednodnevne radionice na predmetu Tehnika scene 3.

Na osnovu odabranih dramskih tekstova, studenti su osmišljavali, a potom i realizovali audiovizuelnu dramaturgiju, koja je bez dijaloga, a uz pomoć zvuka, svetla, videa ili scenskog pokreta imala zadatak da prenese određeni narativ. Studenti su bili uključeni u sve aspekte stvaranja ovakvog scenskog dela, od postavljanja i razrade koncepta, do praktičnog rada sa scenskom rasvetom, audio sistemima i video projektorom.

Predmetni nastavnici: prof. dr Radivoje Dinulović i doc dr Romana Bošković

Asistenti: Ilić Vladimir, Karl Mičkei, Dragana Vilotić i Milica Stojšić