POČETAK NOVE ŠKOLSKE GODINE OSNOVNIH STUDIJA SCENSKE ARHITEKTURE, TEHNIKE I DIZAJNA

Čemu služi umetnost danas?
Sodja Zupanc Lotker,
umetnički direktor Praškog kvadrijenala

utorak, 22. septembar 2015, 18h
ScenLab – Laboratorija za scenski dizajn / prizemlje zgrade FTN-a
Departman za arhitekturu i urbanizam
Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Drage kolege, studenti i prijatelji,
Pozivamo Vas na uvodno predavanje Sodje Zupanc Lotker povodom početka
nove školske godine osnovnih studija Scenske arhitekture, tehnike i dizajna
na Departmanu za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Sodja Zupanc Lotker upravo završila je svoje peto učešće na Praškom kvadrijenalu, gde je kao članica PQ umetničkog tima bila kustos izložbe Tribes. Predhodno je radila kao umetnički direktor i kustos projekta Intersection (2011), bila je programski direktor (2007) i koordinator specijalnog projekta The Heart of the PQ (2003). Radi kao dramaturg za nezavisne pozorišne, plesne i site-specific projekte u Češkoj, SAD-u, Brazilu i drugim zemljama. Predavala je na Akademiji za vizuelne umetnosti u Brnu, Akademiji za izvođačke umetnosti u Pragu, na Kolumbija Univerzitetu, Centralnoj školi za govor i dramu i učestvovala na brojnim festivalima i simpozijumima.
Fotografija: Nemanja Knežević; nastup Srbije na PQ2015 / studentska sekcija.

Inline image 4