Razgovori o scenskom dizajnu – Studentska sekcija Srbije na Praškom kvadrijenalu 2015. / NOVI SAD / FOTOGRAFIJE I VIDEO SA DOGAĐAJA

Studentska sekcija Srbije na Praškom kvadrijenalu 2015.

„Proces ili Šta je stvarno VAŽNO za mene“

U utorak, 19. maj 2015, u 18.00h  u SKC NS Fabrika (Bulevar Despota Stefana 5, Novi Sad) predstavljen je rad kojim se Srbija predstavlja na Praškom kvadrijenalu 2015. godine u okviru studentske sekcije. Predstavljanje rada održano je u sklopu ciklusa Razgovori o scenskom dizajnu. Razgovor su vodili Tatjana Dadić Dinulović, član kustoskog tima studentske sekcije i studenti autori rada, mentorski tim i tehnički tim.

„Proces ili Šta je stvarno važno za mene?“ performativna je instalacija petnaestoro studenata (manje jedan) s različitih fakulteta i univerziteta u Srbiji koji u prostoru Kafkine kuće u Pragu pričaju o formiranju identiteta – ličnih, grupnih i kolektivnih – nastalih pod uticajem političkih okolnosti. Polazeći od iskustva sopstvenog odrastanja i života na turbulentnom području na kome političke prilike izrazito utiču na pojedinca, učesnici su u procesu rada razmenili svoje lične priče, ustanovivši da je zajednička ravan tih priča, naoko veoma različitih, neminovna uslovljenost svih nivoa i aspekata identiteta o kojima govore. Proces pričanja priča potom postaje alat pomoću koga studenti uvode publiku u prostor svog uspostavljenog zajedničkog identiteta. Priče se pričaju u različitim formatima i medijima, pomoću više od sto ličnih predmeta – artefakata autentično vezanih za te priče.

Studenti autori:
Natalija Bogdanović, Pavle Dinulović, Katarina Đorić, Iva Ilić, Dejan Kostadinović , Anđelka Marković, Sofija Mitrović, Vladan Perić, Nikola Radosavljević, Aleksandra Rakić, Vladimir Savić, Milica Stojšić, Luna Šalamon i Tamara Tomanić

Mentori:
Daniela Dimitrovska, Vladimir Ilić i Dušan Mamula