SCEN NA FESTIVALU NAUKE

SCEN se predstavio na Festivalu nauke u Novom Sadu u subotu 9.5. i nedelju 10.5.2015. u Centralnoj zgradi Univerziteta u Novom Sadu sa radionicom pozorišta senki.

Učesnici radionice su istraživali mogućnosti vizuelnog izražavanja kroz pozorište senki koristeći grafoskop kao izvor svetla i 2d lutkice, crtež na foliji i sopstveno telo za pričanje priče.

Radionica je bila posebno osmišljena za najmlađe učesnike jer omogućava vizuelizaciju svih njihovih kreativnih ideja – jer u svetu pozorišta senki je sve moguće. Takođe, akcenat je postavljen i na tehniku. Vežbali smo koordinaciju, animaciju lutaka, sinhronizaciju pokreta tela i crteža/lutkica sa grafoskopa i time otkrivali tajne zanata.

Vođa radionice: Sanja Maljković
AsistentiDragana PilipovićJelena Milojković (student) i Aleksandra Polić (student)