TEMPUS RADIONICA

U petak i subotu, 6. i 7. marta na Fakultetu tehničkih nauka je održana radionica u okviru osnovnog kursa za pozorišne tehničare, koji je realizovan u okviru Tempus projekta „SCENTEC“. Učesnici, studenti Departmana za arhitekturu i urbanizam, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu, i Fakulteta dramskih umetnosti, Univerziteta umetnosti u Beogradu, su se u toku dvodnevne radionice upoznali sa teorijskim i praktičnim znanjem u oblasti tehničkih rešenja i izrade kulisa. Finalni proizvod radionice je scenografska rekonstrukcija prostora Kafkine kuće u Pragu, u kome će za vreme Praškog kvadrijenala 2015. godine biti realizovan projekat studentske selekcije nacionalnog nastupa Srbije. Radionicu su vodili prof. dr Radivoje Dinulović, dr Romana Bošković i Karl Mičkei.